Nauczyciele śpiewu i emisji głosu

Marcelina Gawron

Marcelina1m

Marcelina Gawron - wokalistka, instrumentalistka, autorka muzyki i tekstów, pedagog klasy wokalistyki jazzowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach. Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. Ukończyła również klasę skrzypiec w Szkole Muzycznej I st. w Limanowej oraz klasę kontrabasu w Szkole Muzycznej II st. w Tarnowie. W ramach pracy z wokalistami w PSM im. Karłowicza w Katowicach, oprócz indywidualnych zajęć jako instruktor wokalu, prowadzi również zajęcia sceniczne - pracuje z uczniami nad pokonaniem trudności pojawiających się w czasie występów publicznych, emocjonalnością i pokonywaniem strachu i ograniczeń, a także zajęcia z improwizacji jazzowej.

Mirka Smrek

mirka1Mirka Smrek - na scenie występuję od 13 lat. Doskonaliła swój warsztat między innymi w Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej pod okiem Pauliny Kujawskiej, którą ukończyła w 2014 roku. Brała również udział w wielu szkoleniach i warsztatach wokalnych, na których pracowała z Deanem Kealinem, Johnem Hennym, Justyną Motylską, Piotrem Markowskim czy Sonią Lachowolską. 5 lat temu zaczęła zapoznawać się z techniką emisyjną MIX, a w grudniu 2015 roku uzyskała prestiżowy certyfikat stowarzyszenia IVTOM (International Voice Teachers of Mix) potwierdzający jej uprawnienia do nauczania śpiewu unikalną techniką Mix Singing.

Małgorzata Zuber

gosia_zuber_krokusMałgorzata Zuber – Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej w Nysie. Członkini stowarzyszenia zrzeszającego nauczycieli uczących śpiewać techniką mix: IVTOM (International Voice Teacher of Mix). Uczestniczka New York Jazz Masters in Trzebnica. Nauczycielka śpiewu rozrywkowego w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Świątnikach Górnych, pracowała również w prywatnych szkołach muzycznych, gdzie zdobyła bogate doświadczenie pedagogiczne.

Małgorzata Moskiewicz

lekcje śpiewu kraków

Małgorzata MoskiewiczAbsolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Beaty Przybytek. Swoją muzyczną przygodę rozpoczęła w wieku 6 lat śpiewając w parafialnym kościółku na niedzielnych nabożeństwach. Mając 10 lat rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Szkole Muzyki prowadzoną przez Szczecińskie Towarzystwo Kształcenia Artystycznego, którą ukończyła po 5 latach. W Poznaniu pobierała lekcje śpiewu u Ewy Nawrot, wielokrotnie występując w cyklicznych koncertach: „Open Mic” w klubie Blue Note. W 2004 roku dostała się do chóru Gospel Joy, założonym przez Agnieszkę Górską-Tomaszewską, w którym śpiewała do 2009r., występując w roli solistki oraz dyrygentki. To doświadczenie dało jej możliwość współpracy z m.in.: Ruth Lynch, Kirkiem Franklinem, Brianem Fentress, pastorem Dawidem Danielem, Ewą Urygą, Toronto Mass Choir, Mietkiem Szcześniakiem, Natalią Kukulską, Mezo, Puliną Leśną czy Hanną Banaszak. Rok 2007 to występ z Gospel Joy dla TV w programie „Kolędy Świata”. W tym samym roku występowała jako solistka z Gospel Joy na V zakopiańskiej wiośnie jazzowej. Wzięła też udział w Międzynarodowym Festiwalu Chórów Gospel w Osieku oraz w festiwalu Made in Chicago, gdzie śpiewała wraz z Dee Alexander. Uczennica Konserwatorium Muzycznego w Poznaniu w klasie wokalistyki u Aleksandry Jastak oraz w klasie fortepianu u Danuty Piechockiej. Uczestniczka warsztatów jazzowych w Puławach, Żorach i Krakowie a także warsztatów z Subtone oraz z Domem Famularo. Miała okazję współpracować z takimi muzykami jak: Thomas Kolarczyk, Piotr Kalicki, Jasiek Kusek, Paweł Wszołek, Kajetan Galas, Sebastian Zawadzki, Mateusz Pałka. Obecnie pracuje nad swoim autorskim projektem Jazz Essence Group. Od 2016 roku należy do stowarzyszenia IVTOM (International Voice Teachers of Mix) gdzie rozpoczęła i kontynuuje ścieżkę certyfikacji.

Jagoda Piwowarczyk

lekcje śpiewu kraków

Jagoda Piwowarczyk - z muzyką i śpiewem związana od dziecka. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im. Bronisława Rutkowskiego w klasie gitary, by następnie kontynuować naukę na II stopniu, jednak już w klasie śpiewu prowadzonej przez dr Andrzeja Bieguna, a dodatkowo przez 3 lata rozwijała umiejętności śpiewu rozrywkowego pod okiem wokalisty i pedagoga, Piotra Majewskiego. Jednocześnie sama realizuje się muzycznie jako dyrygentka i wokalistka zespołu W Miłości Zwycięstwo, a także jako stała wokalistka w Agencji Artystycznej Sing-Swing gdzie koncertuje z dwoma zespołami: Abba Cover Band oraz Taxi Music Show. Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych, m.in. II Warsztatów Jazzowej Sceny Wokalnej "Voicingers" w Żorach; II, III oraz IV Warsztatów Gospel w Skawinie, a także Festiwalu 7x Gospel w Krakowie. Jest laureatką XXII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych "Talenty Małopolski 2009". Była instruktorką śpiewu ukraińskiego wokalisty, Artura Kryvycha, który pobierał u nas lekcje w czasie swoich występów w programie The Voice of Poland, gdzie ostatecznie, dzięki jej pomocy, pokonawszy setki innych wokalistów, dotarł aż do ścisłego półfinału programu!